codziennie 9:00 - 19:00

Logo wypożyczalni rowerów Promenada Bike Szczawnica

Trasa rowerowa #01

SZCZAWNICA

Trasa rowerowa po uzdrowisku Szczawnica stanowi trasę o łatwym stopniu trudności. Pokonując około 6 kilometrów zobaczysz m.in. Dolny Park czy Plac Dietla, a także Dworek Gościnny (kulturalne miejsce Pienin). Trasa przewidziana jest na ok. 2-godzinną wycieczkę.

Szczegóły trasy

Promenada Bike – Palenica – Dolny Park – Plac Dietla – Dworek Gościnny – Pitoniakówka

Dystans: ok. 6 km

Czas: ok. 2 h

Poziom trasy: łatwy

Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją rowerową przygodę w naszym rejonie, idealna będzie przejażdżka Szczawnickimi szlakami, aby poznać okolicę i zaznajomić się z tutejszymi obyczajami.
By powoli zacząć odkrywać tajemnice Pienin polecamy poruszać się promenadą przy linii brzegowej Grajcarka właśnie od Wypożyczalni Promenada Bike, aż do popularnego punktu, jakim jest Palenica.
Tam można zaopatrzyć się w lokalne przysmaki takie jak oscypek czy bundz lub dokonać zakupu różnorodnych pamiątek. Stamtąd udajemy się w kierunku Placu Dietla, przejeżdżając przez urokliwy Park Dolny, gdzie można odetchnąć w altance albo na ławce przy stawie. W tym miejscu nabierzemy energii do dalszej podróży i w końcu dotrzemy do głównego punktu Uzdrowiskowego, jakim jest właśnie Plac Dietla znajdujący się w Parku Górnym - najstarszym Parku Zdrojowym w Szczawnicy. Warto zasięgnąć wiedzy na temat historii tego miejsca oraz spróbować znakomitej i bogatej w składniki mineralne wody z Pijalni Wód leczniczych. Podążając ku górze, miniemy słynne Inhalatorium, które prosperuje po dziś dzień, oraz dotrzemy do  uwielbianego przez turystów Dworka Gościnnego- kulturalnego miejsca Pienin. Tam odbywają się różnorodne bankiety, spektakle teatralne czy regionalne uroczystości. 
Kończąc objazd po Szczawnickich szlakach w drodze powrotnej końcowy punkt to Pitoniakówka - kolejna z wód leczniczych prosto z serca ziemi. Atutem jest możliwość samodzielnego jej picia prosto z ujęcia. 

 

Sprawdź inne trasy

Krościenko >

Leśnica (SK) >

Czerwony Klasztor (SK) >

O nas

Partnerzy

Trasy

Rowery

Cennik

Polityka prywatności

Regulamin

Logo wypożyczalni rowerów Promenada Bike Szczawnica

Śledź nas w social mediach

2024 © Promenada Bike

Designed by

Wypożyczalnia rowerów

Pieniny | Podhale | Szczawnica

 

ul. Flisacka 3

34-460 Szczawnica

 

NIP 7352905258

 

Godziny otwarcia

codziennie 9:00 - 19:00