codziennie 9:00 - 19:00

Logo wypożyczalni rowerów Promenada Bike Szczawnica

Trasa rowerowa #05

CZERWONY KLASZTOR 

Trasa rowerowa po malowniczej ścieżce do Klasztoru na Słowacji. Pokonując około 10 kilometrów, zobaczysz m.in. Pieniński Park Narodowy, czy Sokolicę. Trasa przewidziana jest na około 3-godzinną wycieczkę.

Szczegóły trasy

Promenada Bike – Kotońka – Granica polsko-słowacka – Czerwony Klasztor

Dystans: ok. 10 km

Czas: ok. 3 h

Poziom trasy:  średni

Zdecydowanie jedna z najbardziej malowniczych tras prowadząca od Polski do Słowacji. Przebywając w Pieninach jest wręcz obowiązkowym punktem wycieczkowym każdego turysty. Idealna dla rodzin z dziećmi- zarówno tymi w foteliku czy przyczepce, jak i dla tych umiejących już samodzielnie pokonywać rowerowe trasy.
Prosto z Wypożyczalni Promenada Bike jedziemy w dół, gdzie za kilka chwil znajdujemy się na wjeździe do Uzdrowiska Szczawnica- tak zwanej przez lokalsów Kotońce.
Dla lubujących się w pamiątkach z podróży jest to dobry przystanek na drobne zakupy czy wypicie smacznej kawy z widokiem na trenujących kajakarzy.
Drogą Pienińską w towarzystwie Flisaków na swych tratwach kierujemy się cały czas ścieżką rowerową, która wiedzie Przełomem Dunajca, co napawa w ogromny zachwyt przez całą trasę- wychylające się nad wodę wapienne skały robią wrażenie nawet na najmniejszych podróżnikach. Po około 2 km docieramy do granicy ze Słowacją, która stanowi większą część trasy. Kawałek dalej napotkamy mini skrzyżowanie, gdzie skręcamy w prawo i dość kamienistą drogą jedziemy aż do Czerwonego Klasztoru- a tam czekają nas kolejne wspaniałe krajobrazy.

Sprawdź inne trasy

Biała Woda >

Wąwóz Homole >

Zamek Dunajec >

O nas

Partnerzy

Trasy

Rowery

Cennik

Polityka prywatności

Regulamin

Logo wypożyczalni rowerów Promenada Bike Szczawnica

Śledź nas w social mediach

2024 © Promenada Bike

Designed by

Wypożyczalnia rowerów

Pieniny | Podhale | Szczawnica

 

ul. Flisacka 3

34-460 Szczawnica

 

NIP 7352905258

 

Godziny otwarcia

codziennie 9:00 - 19:00